Loading…

ELEKTRYK SAMOCHODOWY

Mobilny elektryk samochodowy Warszawa - Mechanika Samochodowa, Dojazd do klienta, mechanik przyjedzie do ciebie i naprawi auto pod domem.
Kontakt

Literatura warsztatowa z której korzystam.W materiale pokazuję książki z których najczęściej korzystam przy diagnostyce samochodowej.
⬇️⬇️⬇️
🎓 Najbliższe szkolenia znajdziesz pod tym linkiem: https://autonomis.pl/sklep

📚 Spis książek:

Elektrotechnika i elektronika w pojazdach samochodowych. A. Herner H.J. Riehl wyd. WKŁ
Diagnostyka samochodów osobowych K. Trzeciak wyd. WKŁ
Układy oczyszczania spalin i pokładowe systemy diagnostyczne samochodów OBD U. Rokosch wyd. WKŁ
Diagnozowanie podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych P. Wróblewski J. Kupiec wyd. WKŁ
Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych G. Dyga, G. Trawiński cz. 1 i cz. 2 wyd. WSiP
Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych P. Boś, K. Karkut, P. Warżołek cz. 1 i cz. 2 wyd. WKŁ
Magistrale danych w pojazdach protokoły i standardy. W. Zimmermann R. Schmidgall wyd. WKŁ
Silniki spalinowe P. Zając, L. M. Kołodziejczyk wyd. WSiP
Sztuka elektroniki P. Horowitz W. Hill cz. 1 i cz.2 wyd. WKŁ
Technika klimatyzacyjna dla praktyków B. Gaziński wyd. Systherm serwis
Organizacja i nadzorowanie obsługi pojazdów samochodowych wyd. WKŁ
Podstawy działalności gospodarczej w branży samochodowej U. Jastrzębska wyd. WKŁ

⭐ Książki przydatne do diagnostyki oscyloskopem:

Samochodowe magistrale danych w praktyce warsztatowej. wyd. WKŁ
Układy bezpośredniego wtrysku benzyny w praktyce warsztatowej. wyd. WKŁ
Układy wtryskowe Common Rail w praktyce warsztatowej. wyd. WKŁ
Czujniki układu sterowania silnikiem w praktyce warsztatowej. wyd WKŁ
Klimatyzacja samochodowa w praktyce warsztatowej. wyd WKŁ
Diagnozowanie silników wysokoprężnych H. Gunther wyd. WKŁ
Pojazdy hybrydowe w praktyce warsztatowej wyd. WKŁ
Czujniki A. Gajek Z. Juda wyd. WKŁ

Ostatnia pozycja którą polecam wszystkim, chcącym dowiedzieć się o wpływie technologii na współczesny świat:
🔥 Wiek Paradoksów. Czy technologia nas ocali? Natalia Hatalska

Youtube Naprawa elektroniki samochodowej, naprawy komputerów, liczników, airbag, immobilizerów, korekta liczników, cb radio serwis. Naprawa elektryki samochodowej Warszawa mazowieckie, stan elektryki i elektroniki auta, nie ma co zaczynać większości napraw, nawet mechanicznych! Podłączenie i programowanie sterownika ECU, Jak diagnozować i naprawiać sprzęt elektroniczny w Samochodzie, mechanika pojazdów w Warszawie.

Naprawa i serwis elektryki samochodów osobowych i dostawczych marki Audi, Toyota, Mercedes, Kia lub Skoda

Naprawa – Magistrala CAN w samochodzie, naprawa elektryki samochodowej, naprawa elektroniki samochodowej, Elektryk samochodowy Warszawa.

Konserwacja i serwis samochodów osobowych i dostawczych marki Mercedes-Benz
AM-Serwis istnieje od około 21 lat, choć jej założyciele pracują w swoich dziedzinach od ponad 23 lat.
Super inteligentny MB

Dysponujemy jedną czterokolumnową windą, która może pomieścić pojazdy o masie do 3,5 tony i wysokości 4,3 metra na wjazd oraz pięć dwukolumnowych wind do obsługi samochodów osobowych.

Wspólnie z naszym zespołem zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie w oficjalnej obsłudze MB i Bosch. W AM-Serwis pracuje dwunastu pracowników. Resztę zespołu tworzy zespół mechaników, elektryk specjalizujący się w elektronice samochodowej, dostawca niezbędnych podzespołów oraz kierowcy. Dzięki temu możemy szybko i skutecznie naprawić każdy powierzony nam pojazd, nawet flotowy. Stali Klienci mogą liczyć na nas w zakresie obsługi „od drzwi do drzwi”.

Mercedes Benz W201(190), W123, A-Class, B-Class, C-Class, E-Class, G-Class, M-Class, S-Class, V-Class, Sprinter, Vito naprawy elektryczne i elektroniczne są wykonane.

Serwisowane są tu zarówno pojazdy napędzane benzyną, jak i olejem napędowym.

Aby diagnozować i naprawiać pojazdy marki Mercedes zgodnie ze specyfikacją fabryczną, dużo zainwestowaliśmy w wyposażenie techniczne.

Elektryk Samochodowy z Dojazdem

Możemy dostarczyć oryginalny artykuł lub tańszą alternatywę wykonaną przez godnego zaufania producenta.

Wszystkie dostarczane przez nas nowe komponenty i usługi są objęte 12-miesięczną gwarancją bez dodatkowych kosztów.

Testowanie elektroniki za pomocą diagnoskopu dedykowanego do mercedesa

Nasza organizacja wykorzystuje tylko najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny do przeprowadzania testów diagnostycznych podzespołów elektronicznych pojazdów marki Mercedes zobacz artykuł >. Nasze narzędzia pozwalają nam na naprawę pojazdów nawet z 2018 roku, jak i tych z lat 80-tych, w tym zarówno nowych Mercedesów, jak i klasyków.

Oddając swojego Mercedesa na serwis elektryczny i elektroniczny możesz liczyć na kompleksową analizę komputerową elektroniki Twojego pojazdu, a także na jej wymianę lub naprawę.
Silniki: benzyna i olej napędowy
automatyczne skrzynie biegów, w tym stosowane w modelach 140, 202, 203, 210, 211 i 220
– Systemy zapobiegające blokowaniu się kół podczas hamowania i kontroli stabilności
Przełączniki dźwigniowe do takich rzeczy, jak poduszki powietrzne, centralny zamek, immobilizery i inne (komputery)
Mercedes S211 i W211 SBC Programowanie pompy hamulcowej więcej informacji >
garaże parkingowe stabilizacja wysokości pojazdu
Obsługa sterownika Mercedes W169 i W245 EGS 722.8 dodatkowe szczegóły >
Elektryka w samochodach, sprawdzanie sond lambda i ich wymiana w razie potrzeby, abyśmy mogli sprawdzić, czy nasze samochody z rocznika 1998 i późniejsze podają prawdziwy przebieg Bez zdejmowania głowicy silnika można odkręcić uszkodzone świece żarowe.

Filtry DPF są przez nas czyszczone. Filtr cząstek stałych, znany również jako filtr DPF (skrót od Diesel Particulate Filter), to filtr służący do usuwania cząstek sadzy ze spalin w silnikach Diesla. Od 1996 roku są standardem w elektrowniach samochodowych. Czarny dym nie był już produkowany po ich wdrożeniu.

24 thoughts on “Literatura warsztatowa z której korzystam.

  1. Jest pewna nacja wyznania kupieckiego i bankowego z którą od tysięcy lat jest problem na świecie….i dziś chcą od Nas pieniędzy….Oni ubóstwiają technologię. Nawet wielki Henry Ford zobaczył jakim są wielkim zagrożeniem dla Ameryki w 1920r.

  2. Ja wiem, że drażliwy temat, 😉 ale bardzo-bardzo polecam "Układy zasilania gazem propan-butan" Adam Majerczyk, Sławomir Taubert
    Sporo rozjaśnia, świetny układ, warto przeczytać od dechy do dechy. Uwaga! Może się okazać, że nastąpi nawrócenie na LPG 😉

  3. Również posiadam wiele z Twojej kolekcji. Najważniejszym jest jednak to że trzeba czytać i pobierać wiedzę przez cały czas, gdyż technologia mknie w zastraszającym tempie. Osobiście diagnostykę do diagnostyki dołączam powoli naprawę sterowników tam jest zupełnie ciekawie. Mam już swoje lata tak jak Steave z Simply Diagnostic ale bardzo fajnie mi się ogląda Twoje filmy, oraz rodzaj Twojej ścieżki diagnozy. Polecam Diagnose Dan na YT. Pozdrawiam. 😉

  4. Polecam również: Poradnik diagnostyki samochodowej. Diagnoskol silnikowy Bosch z serii FSA7XX Jerzy Gładysek, Michał Gładysek. Poradnik od Bosch jak podłączyć oscyloskop do różnych podzespołów, czujników, odczytać i przeanalizować sygnał. Pokazane na przykładzie urządzenia z serii Bosch ale jak ktoś ma inny oscyloskop to też cenne źródło informacji.

  5. Mam wszystkie książki, które prezentujesz plus dużo starszych książek, bardzo ciężko już dzisiaj dostępnych. Trzeba mieć do nich trochę dystansu ponieważ zawarte w nich dane testowe często odbiegają od wartości rzeczywistych w autach diagnozowanych. Może to nas sprowadzić na manowce podczas diagnostyki. Żółta książka, którą pokazujesz na końcu zawiera wiele błędnych informacji – jest używana jako przykład przez wielu prowadzących szkolenia w dziedzinie CR. Czekam na odcinek o Twoich książkach zagranicznych, z których korzystam najbardziej ze względu na totalnie inne podejście do diagnostyki i obwodów elektrycznych. Pozdrawiam👌

Dodaj komentarz