Loading…

ELEKTRYK SAMOCHODOWY

Mobilny elektryk samochodowy Warszawa - Mechanika Samochodowa, Dojazd do klienta, mechanik przyjedzie do ciebie i naprawi auto pod domem.
Kontakt

Elektryka Samochodowa Diagnostyka i Naprawa Alternatora część 1W tym odcineczku zabiorę się za diagnostykę i naprawę alternatora. Stwierdziłem ze to co jest w necie pokazane nie do końca mi pasuje . Mam na dzieje ze dzięki temu filmikowi ktoś zrozumie jak działa i jak wygląda naprawa. Zapraszam do oglądania

Kontakt Car-mobile@wp.pl

Wsparcie dla kanału. Możecie wysyłać dowolna kwotę na numer konta 06 1090 2125 0000 0001 0539 6812 Santander bank z dopiskiem na rozwój kanału

Youtube Naprawa elektroniki samochodowej, naprawy komputerów, liczników, airbag, immobilizerów, korekta liczników, cb radio serwis. Naprawa elektryki samochodowej Warszawa mazowieckie, stan elektryki i elektroniki auta, nie ma co zaczynać większości napraw, nawet mechanicznych! Podłączenie i programowanie sterownika ECU, Jak diagnozować i naprawiać sprzęt elektroniczny w Samochodzie, mechanika pojazdów w Warszawie.

Naprawa i serwis elektryki samochodów osobowych i dostawczych marki Audi, Toyota, Mercedes, Kia lub Skoda

Naprawa – Magistrala CAN w samochodzie, naprawa elektryki samochodowej, naprawa elektroniki samochodowej, Elektryk samochodowy Warszawa.

Konserwacja i serwis samochodów osobowych i dostawczych marki Mercedes-Benz
AM-Serwis istnieje od około 21 lat, choć jej założyciele pracują w swoich dziedzinach od ponad 23 lat.
Super inteligentny MB

Dysponujemy jedną czterokolumnową windą, która może pomieścić pojazdy o masie do 3,5 tony i wysokości 4,3 metra na wjazd oraz pięć dwukolumnowych wind do obsługi samochodów osobowych.

Wspólnie z naszym zespołem zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie w oficjalnej obsłudze MB i Bosch. W AM-Serwis pracuje dwunastu pracowników. Resztę zespołu tworzy zespół mechaników, elektryk specjalizujący się w elektronice samochodowej, dostawca niezbędnych podzespołów oraz kierowcy. Dzięki temu możemy szybko i skutecznie naprawić każdy powierzony nam pojazd, nawet flotowy. Stali Klienci mogą liczyć na nas w zakresie obsługi „od drzwi do drzwi”.

Mercedes Benz W201(190), W123, A-Class, B-Class, C-Class, E-Class, G-Class, M-Class, S-Class, V-Class, Sprinter, Vito naprawy elektryczne i elektroniczne są wykonane.

Serwisowane są tu zarówno pojazdy napędzane benzyną, jak i olejem napędowym.

Aby diagnozować i naprawiać pojazdy marki Mercedes zgodnie ze specyfikacją fabryczną, dużo zainwestowaliśmy w wyposażenie techniczne.

Elektryk Samochodowy z Dojazdem

Możemy dostarczyć oryginalny artykuł lub tańszą alternatywę wykonaną przez godnego zaufania producenta.

Wszystkie dostarczane przez nas nowe komponenty i usługi są objęte 12-miesięczną gwarancją bez dodatkowych kosztów.

Testowanie elektroniki za pomocą diagnoskopu dedykowanego do mercedesa

Nasza organizacja wykorzystuje tylko najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny do przeprowadzania testów diagnostycznych podzespołów elektronicznych pojazdów marki Mercedes zobacz artykuł >. Nasze narzędzia pozwalają nam na naprawę pojazdów nawet z 2018 roku, jak i tych z lat 80-tych, w tym zarówno nowych Mercedesów, jak i klasyków.

Oddając swojego Mercedesa na serwis elektryczny i elektroniczny możesz liczyć na kompleksową analizę komputerową elektroniki Twojego pojazdu, a także na jej wymianę lub naprawę.
Silniki: benzyna i olej napędowy
automatyczne skrzynie biegów, w tym stosowane w modelach 140, 202, 203, 210, 211 i 220
– Systemy zapobiegające blokowaniu się kół podczas hamowania i kontroli stabilności
Przełączniki dźwigniowe do takich rzeczy, jak poduszki powietrzne, centralny zamek, immobilizery i inne (komputery)
Mercedes S211 i W211 SBC Programowanie pompy hamulcowej więcej informacji >
garaże parkingowe stabilizacja wysokości pojazdu
Obsługa sterownika Mercedes W169 i W245 EGS 722.8 dodatkowe szczegóły >
Elektryka w samochodach, sprawdzanie sond lambda i ich wymiana w razie potrzeby, abyśmy mogli sprawdzić, czy nasze samochody z rocznika 1998 i późniejsze podają prawdziwy przebieg Bez zdejmowania głowicy silnika można odkręcić uszkodzone świece żarowe.

Filtry DPF są przez nas czyszczone. Filtr cząstek stałych, znany również jako filtr DPF (skrót od Diesel Particulate Filter), to filtr służący do usuwania cząstek sadzy ze spalin w silnikach Diesla. Od 1996 roku są standardem w elektrowniach samochodowych. Czarny dym nie był już produkowany po ich wdrożeniu.

24 thoughts on “Elektryka Samochodowa Diagnostyka i Naprawa Alternatora część 1

  1. Dobrze kolega gada, tylko z tym rozrzucaniem ładunków to trochę nie tak. Uzwojenie wzbudzania zasilane jest prądem stałym (mniej więcej stałym), taki wirnik to po prostu bardzo prosty elektromagnes na prąd stały (regulowany regulatorem napięcia). Powstaje pole magnetyczne, które jest mechanicznie obracane napędem w stojanie i stąd powstaje w alternatorze energia elektryczna, kosztem mechanicznej. Alternator to urządzenie kompaktowe, małe, nieskomplikowane, trwałe, niezawodne całymi latami. (W mojej Nexii SOHC zrobił 300 000 km w 17 lat i do końca życia samochodu nic nie trzeba było z nim robić, w starej Micrze zrobił 260 kkm w 25 lat i też nic mu nie było). Ale jego wadą jest niska sprawność, od około 50% przy małych obrotach i obciążeniu, która spada nawet do 30% przy wysokich obrotach i obciążeniu. Dla tego, choć jest on tak mały, to ma zawsze dość pokaźny wentylator na sobie, a mimo tego i tak się grzeje. Generalnie pamiętam jeszcze alternatory Zelmot od fiatów i polonezów i powiem, że miał on na prawdę banalnie prostą konstrukcję, prościej chyba się już nie dało i do tego, był niezawodny całymi latami, ja jak już coś się stało, to szło go naprawić dosłownie na kolanie. A w regulatorach napięcia, elektromechanicznych, bardzo prosto szło podwyższyć napięcie pracy, wystarczyło leciutko podgiąć ucho sprężyny ruchomego styku regulatora.

  2. Czy to jest normalne alternator bez obciążenia wskazuje ładowanie 14,2 a przy obciążeniu schodzi ładowanie do 13,6 volt czy to jest dobrze? co 2 miesiące ładuję akumulator.

  3. Witam! Posiadam polo 9n i rano po odpaleniu auta ładowanie mam 14,65V pod obciążeniem(tj. włączone światła mijania, drogowe, nawiew II, radio, ogrzewanie tylnej szyby) spada do 14,35V. Po przejechaniu 40 km na rozgrzanym silniku wolne obroty 14-14,18V pod obciążeniem (światła mijania, drogowe, radio, nawiew II) spada do 13,8V a gdy włączę jeszcze ogrzewanie tylnej szyby ładowanie powoli spada do poziomu 13V aż do napięcia aku.Gdy dodam gazu wzrasta do 14V. Dodam że straty na przewodach – 0,03 + 0,1, szczotki ok, komutator też.

    Proszę o komentarz, jakąś poradę.

  4. Mam valeo i jest problem z wybiciem ośki z obudowy. Między łożyskiem a wirnikiem jest blaszka na 4 sruby I nie wiem czy one trzymają łożysko i nie trzeba ich odkręcić żeby wybierz ośkę. Jest to valeo a14vi10

  5. wszystko łądnie pokazujesz, zdziwiony troche byłem jak opisywałeś wyjścia, nie że źle, ale poprostu od lat takich alternatorów już sie nie widuje w samochodach,takie były stosowane ok 30 lat temu, i w starszych łódkach są jeszcze, teraz tylko jest B* i pwm,lin,sig ,pd i inne

  6. Lubię Twój kanał i produkcje gdyż fajnie mówisz tj intonujesz, w dodatku w oparciu o konkretną wiedzę, nie jak większość poradnik-owców "tak ma być i już". Pozdrawiam 🙂

  7. Jestem elektronikiem i bardzo mi się podoba rozrzucanie ładunków przez wirnik po stojanie 🙂 A czy w tym przypadku pomiar błędu = błąd pomiaru? Kiedyś mój kolega w Warszawie w okolicy Pałacu Kultury ku mojemu zaskoczeniu zapytał kogoś "którędy do Technikum Muzyki?" 😉 Konsternacja była pełna, rzec można adwersarz został wstrząśnięty choć pozostał niezmieszany… 😉 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz