Loading…

ELEKTRYK SAMOCHODOWY

Mobilny elektryk samochodowy Warszawa - Mechanika Samochodowa, Dojazd do klienta, mechanik przyjedzie do ciebie i naprawi auto pod domem.
Kontakt

Jak diagnozować i naprawiać sprzęt elektroniczny – poradnik na przykładzie dwóch Raspberry PiCzy uda mi się naprawić Raspberry Pi ze śmietnika? Pokazuję krok po kroku jak naprawiam elektronikę.

Youtube Naprawa elektroniki samochodowej, naprawy komputerów, liczników, airbag, immobilizerów, korekta liczników, cb radio serwis.

44 thoughts on “Jak diagnozować i naprawiać sprzęt elektroniczny – poradnik na przykładzie dwóch Raspberry Pi

 1. Stołu nie uziemiamy – w żadnym przypadku. Natomiast uziemiamy matę a opaskę podłączamy klipsem do maty. Uziemienie maty musi nastąpić nie poprzez bezpośrednie połączenie maty ze stykiem ochronnym w gniazdku ale poprzez adapter. Taki adapter fabryczny zawiera w sobie rezystor o wartości około 1 MΩ. Niedopuszczalne jest bezpośrednie podłączanie opaski i maty wprost do uziemienia, bo to nie spełnia warunków ochrony ESD a dodatkowo jest niebezpieczne dla życia. Mam nadzieję jednak, że masz to wykonane zgodnie z zasadami ESD. Pozdrawiam!

 2. taki protip, odszumiaj swoje audio, albo chociaż nie używiaj automatycznego wyciszania bo bardziej od szumu w tle wkurwia szum który sie pojawia i znika co chwile

 3. Jednak zostawienie sytuacji "(wyciągnę diodę) a potem się zobaczy" jest nieprofesjonalne, ponieważ filmik kierowany do początkujących, powinien chociaż – jeśli nie dało się go poprawić, mieć w komentarzu pod nim wyjaśnione, że prawidłowa naprawa polega na wymianie tej diody i do czego ona służy, że bez niej układ działa.
  Wymagane jest też podanie, że ten element jest odpowiedzialny za zabezpieczenie układu i bez niego oczywiście układ zadziała, jednak pełna naprawa wiąże się z wymianą tego elementu.
  A tak początkujący nie wiedzą o co chodzi, że układ działa bez elementu i mogą nie rozumieć – dlaczego.
  I tak "się nie zobaczyło" a naprawa wygląda, jakby dioda była zupełnie niepotrzebna….kiepskie wnioski już na samym początku dla tych, którzy chcą swoją wiedzę opierać na takich filmikach.
  Oczywiście sam filmik jest jak najbardziej interesujący, lecz zabrakło tej ważnej informacji, która jednak powinna się pojawić, ponieważ w tym stanie jest po prostu niekompletny a więc traci na walorach poznawczych, dla których powstał.

 4. Przyjemnie się ogląda. Konkretnie, spokojnie, bez zbędnych słów. Niestety nie wszystko jest jeszcze dla mnie tak od sobie oczywiste ale to tylko moja wina bo dopiero się uczę. Trochę późno mam czas, żeby rozwijać swoje hobby sprzed lat. Pozdrawiam

 5. Jak dla początkujących to i tak czarna magia. Prosiłbym o przykłady te z pomiarem omomierza. Czy czarny przewód z tego miernika zawsze musi iść na masę?

 6. Nie masz kolego pojęcia jak wielką i ważną robotę robisz. Od kilku lat szukam kogoś kto pokaże mi i innym domorosłym "naprawiaczom" jak krok po kroku postępować. Nie masz pojęcia jak bardzo są potrzebne twoje tutoriale.
  Bardzo Ci dziękuję za ten odcinek i kolejne.
  P. S. Możesz podczas testu jak w tym przypadku nadmienić jakieś zdanie np. o tej diodzie Schotkiego że przewodzi prąd tylko w jedną stronę. Takie krótkie informacje szybko i łatwo się przyswajają.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz